آموزش طراحی سایت

آموزش طراحی سایت پورتفولیو محور

نمایش و ارائه نمونه کارهای هر هنرمند ، همواره روشی برای آشنایی بیشتر کارفرما و یا دوستداران هنر بوده است . در کنار این موارد ارائه صحیح این نمونه ها کارها به عنوان بخشی از رزومه حرفه ای هر هنرمند ، می تواند پیشنهادات و بازارهای کاری جدیدی را به سوی او بگشاید . در عصر فناوری و ارتباطات نیز نحوه این ارائه گرایشی خاص به صورت نمایش های آنلاین دارد . از این روست که بسیاری از شبکه های اجتماعی در قالب اپلیکیشن های مختلف به پا به عرصه سیستم غول آسای اشتراک گذاری محتوای تصویری گذاشته اند ، تا کاربران عادی تا هنرمندان حرفه ای را مجذوب خود نمایند . رشد روزافزون این شبکه ها و گرایش روزافزون کاربران ، نشانی از تمایل به اشتراک گذاری ثبت های عکاسی و یا تصاویر هنری ایجاد شده دارد .
بنابراین ارائه آلبوم نمونه کار به صورت آنلاین ، شاید امری حیاتی برای هر هنرمند باشد . همانطور که گفته شد شبکه های اجتماعی به خوبی در این امر وارد شده و موفق عمل کرده اند . با اینحال در این نوع شبکه ها با محدودیت هایی مواجه هستیم . از محدودیت در نوع ابعاد ارسالی تا ویرایش و جایگزینی عکس موجود می توان سخن گفت . از نگاهی دیگر این شبکه ها با تمام مزیت های خود ، هنرمندان را به ارائه آثار خود در قالب و ساختاری یکسان وادار میکنند . در اینجاست که نیاز به داشتن وب سایتی مستقل با قالبی متفاوت ذهن هر کاربری را درگیر کند .
دوره آموزش طراحی سایت پورتفولیو محور برای رسیدن به هدف خود ، که ارائه یک وب سایت مطابق با استانداردهای روز و ارائه آلبوم آنلاین نمونه کارهای هنرمند است ، کوشیده است با دوری از هرگونه کدنویسی و یا پیشینه برنامه نویسی ، هنرجوبان خود را یاری کند . در این دوره به معرفی سیستم مدیریت محتوای ( CMS ) محبوب وردپرس پرداخته می شود . در ادامه نیز با ارائه قالب های گالری و پورتفولیو محور و بررسی آنها روند تکمیل پروژه ادامه می یابد . این دوره با رویکردی پروژه محور به ایجاد یک وب سایت کامل از ابتدا تا بارگذاری آن پرداخته می پردازد.

مباحث دوره آموزش طراحی سایت پورتفولیو محور

۱ – آشنایی کوتاهی با تاریخچه وب و تعاریف استاندارد آن همچون لینک دهی ، دیتابیس و ….
۲ – آشنایی با مفهوم سیستم مدیریت محتوا ( CMS ) و پس از آن معرفی و آشنایی با نحوه کارکرد وردپرس به عنوان محبوبترین سی ام اس
۳ – آشنایی با مفهوم قالب در وردپرس و دسته بندی قالبهای مختلف همچون خبری ، گالری محور و …
۴ – آشنایی با مفهوم افزونه ها ( پلاگین ) در سیستم مدیریت محتوا
۵ – نحوه نصب وردپرس و اتصال به پایگاه داده ( دیتابیس )
۶ – معرفی و آشنایی با پنل مدیریت وردپرس و قسمتهای مختلف آن
۷ – چکونگی افزودن قالب جدید و کنترل قسمتهای مختلف قالب
۸ – ایجاد صفحات مختلفی چون صفحه اصلی ، اخبار ، تماس و …
۹ – ارتباط با شبکه های اجتماعی در وردپرس و اشتراک گذاری مطالب
۱۰ – مباحثی پیرامون ارتقای امنیت در سیستم مدیریت محتوا